ul. Legionów 92, 42-202 Częstochowa, Polska
+48 34 361 31 18 wew. 110, +48 34 344 18 28
szkolenia@sgpgroup.eu

Blog

Jak pozyskać fundusze unijne dla firmy?

Pozyskanie funduszy unijnych jest dla wielu przedsiębiorstw sposobem na rozwinięcie biznesu lub poprowadzenie projektu. Chcesz zmieniać świat na lepsze? Znasz praktyczne rozwiązania, które mogą się u nas przyjąć? Jeśli posiadasz ciekawe pomysły ale brakuje Ci pieniędzy na ich realizację, nadal możesz pozyskać środki unijne. Które projekty mają szansę na dofinansowanie? To pytanie jest bardzo ogólne…
Przeczytaj więcej

Zarządzanie łańcuchami dostaw – jak to usprawnić?

Jeśli jesteś dyrektorem ds. logistyki albo zarządzasz zakupami i zaopatrzeniem w firmie, z pewnością wiesz jak ważne jest umiejętne zarządzanie łańcuchem dostaw. Umiejętność szacowania kosztów logistyki, znajomość sposobów na pożądaną współpracę między dostawcą a odbiorcami.

Pierwszy dzień w nowej pracy – jak się zachować?

Zanim zaczniesz pracę, powinieneś sporo wiedzieć o firmie, w której się zatrudniasz. Czym się zajmuje? Czego może od Ciebie oczekiwać? Jakie będą Twoje obowiązki. Kiedy już wejdziesz w szeregi zatrudnionych, dużo obserwuj.

Sposoby na udaną komunikację z klientem

Komunikacja z Klientem to podstawa udanej sprzedaży. Okazuje się, że nawet, jeśli firma oferuje najlepszej jakości usługi i wyroby, bez dobrej obsługi klienta, traci sprzedaż. Bez różnicy, czy mowa o bezpośredniej obsłudze w sklepie stacjonarnym, czy o wymianie e-maili.

Jak zrobić skuteczny audyt w firmie?

Audyt jest niezbędnym narzędziem kontroli w każdej firmie. To dzięki niemu można ocenić obecny system zarządzania i określić, co wymaga udoskonalenia. Aby dokonać audytu wewnętrznego, należy przede wszystkim zebrać informacje o wszystkim, co może podlegać zmianie.

Diversity Icebreaker

Praca w środowisku monokulturowym jest coraz mniej powszechna. Do firm zgłaszają się osoby o różnym pochodzeniu, płci i wieku. Chociaż wiąże się to z wieloma korzyściami dla firmy, pojawiają się także określone problemy. Brak tolerancji, akceptacji osób młodszych stażem czy pochodzących z innego kraju.

Zbuduj wizerunek eksperta

Z czym kojarzy Ci się pojęcie eksperta. Przede wszystkim z atrybutami wiedzy – to oczywiste. Jednak w dzisiejszych czasach pojęcie to jest znacznie szersze. Masz kilka sekund na to, byś został pozytywnie oceniony. Chociaż finalnie zawsze najważniejsze jest to, co potrafisz, niejednokrotnie można stracić szansę na pokazanie siebie przez detale.

Szkolenia obowiązkowe i dobrowolne – kto płaci?

Rzadko się zdarza aby szkolenia były przeprowadzane np. w weekendy. Które z nich wliczają się w czas pracy? Teoretycznie pracodawca nie powinien organizować dodatkowych zajęć w weekendy. Z drugiej strony gdy stara się on działać na korzyść rozwoju pracownika, może warto z tego skorzystać. Wiele zależy od rodzaju szkolenia – obowiązkowe, czy dobrowolne? Zobacz, czym się różnią.

Zakładasz firmę? Zainwestuj w szkolenia

Szkolenia dla młodych przedsiębiorców Poświęciłeś wystarczająco dużo czasu na pracę dla kogoś? Czujesz, że do osiągnięcia pełni dorosłości brakuje Ci podjęcia próby samodzielnego prowadzenia działalności? Jeśli jako pracownik, czujesz się niekomfortowo. Nie przepadasz za posiadaniem nad sobą przełożonych i widzisz, jak mała część generowanych przez Ciebie zysków idzie do Twojej kieszeni. To może być TEN…
Przeczytaj więcej

Co daje mindfulness w pracy?

Mindfulness w pracy – co daje? Uważność czyli Mindfulness jest ogromną wartością w pracy i życiu osobistym. Umiejętność zatrzymania się i złapania oddechu, daje większe pokłady motywacji do działania. Zabezpiecza przed wypaleniem zawodowym, utwierdza w sensie dokonywanych działań i zwyczajnie sprzyja zdrowiu. To filozofia, dzięki której będziesz chętniej słuchać siebie i dodatkowo będziesz słuchany przez…
Przeczytaj więcej