Szkolenie FMEA WEDŁUG AIAG I VDA ED.1

szkolenie zamknięte

Szkolenie pozwoli zapoznać się m. in. z wymaganiami nowego FMEA, strategią przejścia na nowe wymagania dotyczące PFMEA oraz etapami analizy PFMEA.

PROGRAM SZKOLENIA: FMEA WEDŁUG AIAG I VDA ED.1

  1. Wstęp do FMEA - historia wymagań rynku motoryzacyjnego w kontekście FMEA. 
  2. Powiązania FMEA z wymaganiami normatywnymi IATF16949:2016 / omówienie tematu charakterystyk specjalnych.  
  3. FMEA a Specyficzne wymagania klientów rynku motoryzacyjnego. 
  4. Trylogia APQP - Layout/Flow Chart - PFMEA - Plan Kontroli - a dokumentacja procesowa dostępna w obszarze produkcyjnym. 
  5. Narzędzia pomocne do przygotowania danych wejściowych do FMEA. 
  6. 7 kroków FMEA - omówienie szczegółowe na bazie podręcznika AIAG&VDA z czerwca 2019. 
  7. Praktyczne przykłady zastosowania w pracy operacyjnej. 

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 2 dni (16 h szkoleniowych, 1 h szkoleniowa = 45 min.)

SYLWETKA TRENERA

Audytor IATF od 2011 roku, współpraca z czołowymi Jednostkami Certyfikującymi (rocznie około 40 audytów w Polsce i za granicą, głównie Niemcy, Austria, Litwa).
W motoryzacji od ponad 18 lat, doświadczenie głównie w pracy jako Lider Projektów na poziomie międzynarodowym, współpraca z większością klientów motoryzacyjnych (OEM: Jaguar, Ford, Volvo, RR, BY, FCA, PSA, GM, VW).
Od ponad 12 lat trener i konsultant na rynku motoryzacyjnym w zakresie APQP, PPAP, FMEA, ISO 9001 oraz IATF (najnowsze wydania), VDA 6.3, specyficzne wymagania klientów (głównie VW), wiele wdrożeń systemów na zgodność z ISO TS16949 i IATF16949:2016 oraz tysiące godzin szkoleń i warsztatów dla kluczowych dostawców rynku motoryzacyjnego (tier 1) w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria, Litwa, Bułgaria, Portugalia).
Wykładowca z tematyki FMEA oraz zarządzania reklamacjami i niezgodnościami w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim.Szukasz tego szkolenia
w formie zamkniętej?

Szkolenia powiązane