• Facebook
 • LinkedIn
 • LinkedIn

Szkolenia Metrologia, Kontrola, Laboratorium

Wyszukiwarka szkoleń

Szkolenie
Termin od - do
Otwarte
Otwarte
Online
Online
Miasto
Nadzorowanie Wyposażenia...
1 300,00 zł

Nadzorowanie Wyposażenia Pomiarowego

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy, dzięki której uczestnik sprawnie i zgodnie z wymaganiami norm, będzie nadzorować stosowane w firmie...
- Częstochowa
Metrologia długości i kąta
2 000,00 zł

Metrologia długości i kąta

Szkolenie, po którym uczestnicy nabywają podstawowe kwalifikacje z zakresu metrologii ogólnej, nabędą minimalne umiejętności do wykonania...
- Częstochowa
- Poznań
- Częstochowa
Pomiar twardości
1 300,00 zł

Pomiar twardości

Celem szkolenia jest wprowadzenie do pomiarów twardości (definicja, zastosowanie) oraz ogólny przegląd metod pomiarów twardości.
- Częstochowa
- Poznań
Pomiar chropowatości
1 200,00 zł

Pomiar chropowatości

Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z tematyką kierunkowości struktury powierzchni, nierówności powierzchni, powierzchni rzeczywistej i...
- Online
- Częstochowa (potwierdzone)
Rysunek techniczny
1 800,00 zł

Rysunek techniczny

Celem szkolenia jest zdobicie wiedzy w zakresie najważniejszych zagadnień rysunku technicznego, zrozumienie zapisów na technicznych rysunkach.
- Wrocław (potwierdzone)
- Poznań
Tolerowanie i wymiarowanie...
Szkolenie zamknięte

Tolerowanie i wymiarowanie GPS wg norm ISO

Celem szkolenia jest nauka właściwej interpretacji wymagań zdefiniowanych w rysunkach technicznych i innej dokumentacji technicznej pozwalających...

Szkolenie metrologiczne – czego się nauczysz?

Laboratoria, firmy produkcyjne i przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego – to przykładowe organizacje, w których dokładność pomiarów jest kluczowa. Planujesz pracę jako technik metrolog? Na co dzień masz do czynienia z metrologią, ale chcesz poznać nowe trendy w zakresie pomiarów? W naszej ofercie mamy liczne szkolenia metrologiczne, których celem jest przekazanie kursantom wiedzy z zakresu metrologii.

W zależności od tego, na jakie szkolenie metrologiczne się zapiszesz, nauczysz się:

 • właściwie użytkować i przechowywać różne przyrządy pomiarowe,

 • dobierać metody i przyrządy do pomiaru,

 • poprawnie wykonywać pomiary i interpretować ich wyniki,

 • przedstawiać wyniki i poprawnie je zaokrąglać,

 • rozwiązywać problemy w zakresie metrologii w zakładach produkcyjnych.

Zalety szkolenia metrologicznego

Metrologia, jako nauka koncentrująca się na dokonywaniu pomiarów, to głównie praktyka. Z tego względu program każdego szkolenia metrologicznego dostępnego w SGP jest tak ułożony, aby uczestnicy mogli ćwiczyć umiejętności i wymieniać się spostrzeżeniami.

Szkolenia metrologia w SGP – główne korzyści:

 • możliwość zapoznania się z teorią podczas krótkiego, inspirującego wykładu,

 • liczne przykłady, dzięki którym omawiane zagadnienia są lepiej zrozumiałe,

 • case studies, podczas których prezentowane są najczęściej popełniane błędy,

 • ćwiczenia pod okiem ekspertów,

 • panel dyskusyjny, który służy wymianie doświadczeń i rozwianiu wątpliwości.

Aby ułatwić uczestnikom przyswojenie wiedzy, szkolenia metrologiczne odbywają się w małych grupach. Pozwala to na indywidualne podejście do każdego kursanta, dzięki czemu proces nabywania kompetencji jest efektywny.

W SGP wybrane szkolenia metrologiczne mogą odbyć się w formule otwartej lub zamkniętej. Szkolenia zamknięte proponujemy organizacjom zainteresowanym przeszkoleniem pracowników m.in. w zakresie nowych technik i metod dokonywania pomiarów.

Szkolenia z metrologii organizowane przez Szkolenia SGP

Szkolenia metrologiczne dostępne w SGP są dedykowane szerokiej grupie osób, w tym choćby pracownikom służb kontroli jakości, pracownikom izb pomiarowych i pracownikom produkcji kontrolującym wyniki swojej pracy. Chcesz podnieść swoje umiejętności? Uważasz, że Twoim podwładnym przyda się dodatkowe przeszkolenie? Zapraszamy m.in. na szkolenie GD&T, podczas którego omawiany jest podział norm GPS, geometryczne wymiarowanie i niepewność pomiaru.

Organizowane przez nas szkolenia z metrologia odbywają się w różnych miastach Polski – dotychczas szkoliliśmy m.in. w Częstochowie, Poznaniu i Wrocławiu. Większość szkoleń trwa dwa dni (16 godzin szkoleniowych), dzięki czemu uczestnicy mają możliwość dokładnego zapoznania się z omawianymi zagadnieniami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń metrologicznych. Udział w nich to prosty sposób, aby zwiększyć wiedzę i podnieść produktywność pracowników, a w konsekwencji również wspomóc konkurencyjność firmy na rynku.