• Facebook
 • LinkedIn
 • LinkedIn

Szkolenie Lider przyszłości- od menedżera do przywódcy

szkolenie zamknięte

W trakcie tego wyjątkowego szkolenia wybierzemy się z uczestnikami w niezwykłą podróż z użyciem nowatorskich metod i narzędzi stworzonych przez największe umysły współczesności, sprawdzonych w pracy.

W świecie niepewności, dynamicznych zmian społecznych, złożoności zewnętrznych okoliczności gospodarczych, rosnących oczekiwań i potrzeb, przywództwo wchodzi w przestrzeń nowego paradygmatu. Zmieniają się definicje autorytetu, władzy formalnej, hierarchii, zależności, relacji międzyludzkich, rynków, kontekstów społeczno-kulturowych. Przywódcy stają przed wyzwaniami, do jakich nikt ich dotąd nie przygotował. Nawet najbardziej szanowane dotąd modele przywództwa dezaktualizują się i nie przystają już do wymogów współczesnej rzeczywistości.

Odkryjemy atrybut roli przywódcy, poznamy swoje autorytety i posłuchamy opowieści Autorytetu Dominującego TY© (Konrad Wilk). Spotkamy się z sobą w procesach rozwojowych bazujących na Theory U (Otto Scharmer), The Cynefin Framework (David Snowdon), idei turkusowego zarządzania (Frederic Laloux). Poszukamy rozwiązań dla wyzwań świata niepewności z wykorzystaniem modelu VUCA Prime (Bob Johansen). Podyskutujemy na temat świadomego przywództwa analizując Spektrum Świadomości (Ken Wilber). Doświadczymy pracy transpersonalnej udrażniającej w uczestnikach dostęp do niezbędnych dla nich zasobów pozwalających sprostać wyzwaniom stawianym już teraz przed współczesnymi liderami przyszłości.

EFEKTY SZKOLENIA:

Szkolenie służy temu, by uczestnicy nauczyli się poprzez własne doświadczenie i ćwiczenia, w których będą brać udział, świadomego przywództwa w zgodzie z najnowszymi osiągnięciami światowej psychologii zarządzania. Wszystko to z uwzględnieniem skutecznego modelu pracy rozwojowej zwanego modelem transpersonalnym, z którego korzystają najwięksi profesjonaliści wspierania rozwoju świadomego przywództwa na świecie.

CELE SZKOLENIA:

1. Wiedza:

 • odkrycie głębokich, podświadomych mechanizmów decydujących o jakości i skuteczności procesów rozwoju samoświadomości uczestnika;
 • zwiększenie umiejętności zarządzania sobą w roli przywódcy;
 • uświadomienie sobie znaczenia psychoneurologicznych mechanizmów zachodzących w ludzkich mózgach w trakcie procesu rozwoju osobistego.

2. Umiejętność:

 • nauczenie się współczesnego przywództwa;
 • odkrycie siebie w osobowości przywódcy i praca nad tą osobowością;
 • postawa.

UCZESTNICY SZKOLENIA:

 • świadomie zarządzać będą sobą w roli przywódcy;
 • świadomie zarządzać będą ludźmi w oparciu o własną postawę w roli;
 • będą wpływać skutecznie na nieświadome mechanizmy relacji z ludźmi;
 • nabiorą pewności, swobody i spokoju w skutecznym zarządzaniu sobą i zespołem.

PROGRAM SZKOLENIA: Lider przyszłości- od menedżera do przywódcy

 1. Rozpoczęcie, kontrakt, integracja.
 2. Rola i Osobowość Przywódcy - TY®.
 3. Autorytet Przywódcy - TY®.
 4. Theory U (Otto Scharmer).
 5. The Cynefin Framework (David Snowdon).
 6. Przywództwo w modelu turkusowego zarządzania (Frederic Laloux).
 7. VUCA Prime (Bob Johansen).
 8. Świadome przywództwo w kontekście analizy Spektrum Świadomości (Ken Wilber).
 9. Zasobność Lidera Przyszłości – TERAZ – praca własna w modelu transpersonalnym.
 10. Podsumowanie.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 2 dni (16 h szkoleniowych, 1 h szkoleniowa = 45 minut)Szukasz tego szkolenia
w formie zamkniętej?

Szkolenia powiązane