Szkolenie Przywództwo w świecie VUCA. Skuteczny lider w niepewnych czasach.

szkolenie zamknięte

Nowoczesne podejście do przywództwa w niepewnych i zmiennych czasach. Uczestnicy nabędą nowego wejrzenia w sposób podejścia do zarządzania adekwatnego do warunków, w jakich przyszło nam żyć.

VUCA jest akronimem używanym przez wojsko amerykańskie w celu opisania ekstremalnych warunków w Afganistanie i Iraku. Oznacza: Zmienny (Volatile), Niepewny (Uncertain), Złożony (Complex) i Niejednoznaczny (Ambiguous). Ta terminologia współgra z rosnącą liczbą menadżerów starających się zrozumieć stale zmieniające się wyzwania, jakie niesie ze sobą polityka, ekonomia, społeczeństwo, kultury organizacji, władze firm, pracownicy, środowisko. Wydaje się, że przesuwamy się od podejścia opartego na rozwiązywaniu problemów i planowaniu, które mają na celu zmniejszenie niepewności – do świata, w którym dokonuje się postępów poprzez aktywne angażowanie się w warunkach niepewności, co wymaga jednakże wyższego poziomu zwinności lidera. Szkolenie rozwija w uczestnikach świadomość tych okoliczności, kluczowych kompetencji i wyzwań menadżerów na nasze czasy. Dzięki niemu uczestnicy nabędą nowego wejrzenia w sposób podejścia do zarządzania adekwatnego do warunków, w jakich przyszło nam żyć i działać. 

PROGRAM SZKOLENIA:  Przywództwo w świecie VUCA. Skuteczny lider w niepewnych czasach. 

1. Zarządzanie zespołem w rzeczywistości VUCA  
Kompetencje liderskie, niezbędne do zarządzania w świecie stałej zmiany. Model Roberta Diltsa.  
Cykl zmiany i postępowanie w każdej z 4 podstawowych faz zmiany. 
Racjonalna Terapia Zachowania – czyli jak pomóc pracownikowi zwalczyć lęk przed zmianą. 
Zarządzanie turkusowe -dlaczego w świecie VUCA może się nie sprawdzić. 
2. Development management + performance management = coaching management 
Cykl zarządzania efektywnością: Strategia - Cele - Monitoring – Feedback - Follow-up 
Coaching jako zaawansowane podejście do rozwoju pracowników. 
Styl zarządzania i jego znaczenie dlaczego w świecie VUCA może się nie sprawdzić. 
Zastosowanie metody coachingu w udzielaniu informacji zwrotnej – 3 modele feedbacku. 
Przeprowadzenie feedbacku z zastosowaniem metod coachingu. Ćwiczenia. 
 rozwoju pracownika.  
Ćwiczenie – kręta ścieżka. 
Komunikaty wspierające rozwój pracownika w oparciu o kwadrant zarządzania Blancharda. 
 3. Bez zaufania nie ma mowy o zarządzaniu przez coaching. 
5 poziomów zaufania w organizacji. 
5 poziomów słuchania i dlaczego tylko 2 są właściwe? 
Strategie budowania zaufania przez liderów w zespole. 
Narzędzia budowania zaufania do natychmiastowego wykorzystania.  
Okno Johari – matryca otwartości na udzielanie i przyjmowanie informacji zwrotnej. 
Dopasowanie komunikacyjne – 4 energie komunikacji w zespole.  
 4. Pytania jako podstawowe narzędzie coachingu. 
Jak stworzyć atmosferę rozmowy, służącą rozwijaniu kompetencji pracownika? 
Rozmowa coachingowa. 
Algorytm coachingu w zarządzaniu (przed spotkaniem, rozpoczęcie, prowadzenie rozmowy, zakończenie). 
Model GROW – praktyczne zastosowanie. 
Pięciopolówka – przygotowanie do rozmowy oceniającej z pracownikiem. 
 5. Motywatory, niemotywatory i demotywatory.  
Karty motywacyjne jako narzędzie zarządzania poprzez coaching.  
Motywacja błyskawiczna Michaela Pantalona.  
 

SYLWETKA TRENERA

- Były manager produkcji w firmie automotive.
- Certyfikowany trener kompetencji komunikacyjnych, doświadczony w prowadzeniu szkoleń dla pracowników i managerów różnych szczebli firm produkcyjnych.
- Od 2005 roku pomaga managerom, zarówno w Polsce jak i we Włoszech, wprowadzać standardy zarządzania zespołami produkcyjnymi, szlifować ich kompetencje z zakresu budowania i rozwijania zespołów produkcyjnych.
- Wspiera brygadzistów i kierowników zmian w doskonaleniu organizacji produkcji, w zakresie zarządzania i motywowania podległych pracowników.
- Doświadczenie zawodowe budował w różnych branżach, współpracując z takimi firmami jak: Rizzi Group srl; Viva Food Sp. z o.o. Green Steel Poland Sp. z o.o., Green Steel Solana srl. (automotive),
Zakłady Tekstylno Konfekcyjne Teofilów SA, Polontex SA, Farbiarnia Biliński Sp. J.; Harris Jet Service Sp. z o.o., MontiMac Srl, Effe Endustri Otomasyon AS; Canlar Mekatronik; MAN, Unilever, Colgate, Lapp Kabel, Ceramika Tubądzin, Logoplaste, Pratt & Whitney i wielu innych.
- Od ponad 10 lat wprowadza na polski rynek firmy z branż technicznych z Włoch, Chin i Turcji. Właśnie dzięki tym codziennym relacjom zdaje sobie sprawę jak ważne jest zrozumienie i jasność komunikacji na każdym szczeblu.
- Jako tłumacz języka włoskiego oraz doświadczony negocjator, przez lata uczestniczył w rozmowach handlowych, oraz interakcjach prowadzonych pomiędzy współpracownikami i partnerami z Europy i Azji. Szczególnie kontakt z bardzo różnym od naszego, kręgiem kultury azjatyckiej uświadomił mu, jak ważne są z pozoru nieistotne i drobne elementy komunikacyjne i jak łatwo, przez nieznaczne nieporozumienie, gruntownie zmienić znaczenie komunikatu.
Jako trener specjalizuje się w szkoleniach o tematyce: zarządzanie zespołami produkcyjnymi, sprzedaż, wywieranie wpływu w negocjacjach. Realizuje szkolenia po polsku, włosku i angielsku.

SZKOLENIA Z TEGO ZAKRESU REALIZOWAŁ M. IN. dla CERAMIKI Tubądzin, MAN, Fakro, Schneider Electric, Wawel, Emitel, Electrolux, Novatex, Plast Met, Mostostal Pomorze, Plastwil Ujście, Algontec Polska, Southco Poland.

Współpracuje między innymi z: Unilever, Viessmann, Siemens, Green Steel Poland Sp. z o.o., Green Steel Solana srl., Cummins, Pratt and Whittney, Trend Glass, Zakłady Tekstylno Konfekcyjne Teofilów SA, Farbiarnia Biliński Sp. J., Harris Jet Service Sp. z o.o. (do 2008 r. centralny Service AGD dla marek Candy, Hoover, DeLonghi), MontiMac Srl, Pilotelli srl, Rizzi Group, Fakro, Elektrolux, Wawel i liczne inne.

Prywatnie lubi sprawdzać, „co jest za rogiem”, z czego biorą się całkiem długie wyprawy. Podczas heavy metalowych koncertów zazwyczaj jest pod sceną. Kiedyś kierowca wyścigowy na ¼ mili, dziś odpoczywa za kierownicą już znacznie wolniejszego samochodu.Szukasz tego szkolenia
w formie zamkniętej?

Szkolenia powiązane