• Facebook
  • LinkedIn
  • LinkedIn

Szkolenie Od Demotywatora do Inspiratora – bądź liderem, za którym podążają ludzie!

szkolenie zamknięte

Celem szkolenia jest wzmocnienie kompetencji przywódczych, które budują zaangażowanie, zaufanie i odpowiedzialność w zespole. Uczestnicy odkryją, jak przejść od roli zarządzającego do roli inspirującego lidera, który realnie wpływa na ludzi i kulturę organizacyjną. Szkolenie uwzględnia również elementy coachingu jako inspiracji do wykorzystania w zespole oraz model kolorów osobowości.

PROGRAM SZKOLENIA: Od Demotywatora do Inspiratora- bądź liderem za którym podążają ludzie!


Ze szkolenia skorzystają zar
ówno osoby stawiające pierwsze kroki w kierowaniu zespołem, jak również bardziej doświadczeni menedżerowie.

Korzyści dla Uczestników po ukończonym szkoleniu:

1. Zmienisz styl zarządzania na inspirujące przywództwo

  • Zrozumiesz, co sprawia, że ludzie chcą za kimś podążać – przejdziesz od kontrolowania do budowania zaangażowania. Poznasz konkretne sposoby, jak motywować bez presji i zarządzać z poziomu autorytetu, a nie tylko stanowiska.

2. Nauczysz się prowadzić zespół przez wszystkie etapy rozwoju

  • Zdobędziesz praktyczne narzędzia do pracy z zespołem w różnych fazach jego dojrzewania – od chaosu po wysoką efektywność. Dowiesz się, jak dobrać styl przywództwa do sytuacji i poziomu rozwoju pracownika.

3. Zwiększysz wpływ poprzez skuteczną komunikację i feedback

  • Poznasz techniki komunikacji lidera, który inspiruje, a nie zniechęca. Nauczysz się dawać konstruktywny feedback, który buduje, a nie demotywuje – oraz prowadzić rozmowy w stylu coachingowym, które uruchamiają odpowiedzialność i inicjatywę pracowników.

4. Odkryjesz, co naprawdę motywuje ludzi

  • Zgłębisz psychologię motywacji – dowiesz się, co stoi za zaangażowaniem, i jak jako lider zaspokajać kluczowe potrzeby pracowników. Zrozumiesz, jak skutecznie delegować zadania, aby rozwijać ludzi, a nie tylko „odpychać” obowiązki.

5. Stworzysz swój indywidualny plan rozwoju jako lider

  • Na podstawie refleksji i informacji zwrotnej określisz swoje mocne strony i obszary do rozwoju. Wyjdziesz z gotowym planem działania, który pomoże Ci rozwijać się jako lider, który zostawia ślad – a nie cień.

Harmonogram szkolenia:

1. Inspirujące przywództwo – fundamenty skutecznego lidera

  • Czym jest inspirujące przywództwo i czym różni się od zarządzania?
  • Menedżer vs. lider – dwa podejścia do roli kierowniczej.
  • Trzy obszary odpowiedzialności lidera (wg J. Adaira) – zadania, zespół, jednostka.
  • Formalne vs. nieformalne źródła autorytetu – jak budować prawdziwy wpływ?
  • Jak odkryć i rozwijać swój potencjał liderski – refleksja nad własną postawą i wartościami.

2. Budowanie i rozwój zespołu – jak być liderem, za którym idą ludzie

  • Fazy rozwoju zespołu wg modelu Tuckmana – jak świadomie wspierać grupę?
  • Dobór i stosowanie stylów kierowania wobec różnych pracowników.
  • Rozpoznawanie etapów rozwoju pracownika – model zarządzania sytuacyjnego Blancharda.
  • Zarządzanie różnorodnością – jak czerpać z różnych osobowości i talentów w zespole?
  • Kultura zespołu: jak tworzyć środowisko oparte na zaufaniu, współpracy i odpowiedzialności?

3. Komunikacja lidera – inspiruj słowem i działaniem

  • Komunikacja werbalna i niewerbalna – jak jesteś postrzegany jako lider?
  • Sztuka udzielania feedbacku – jak mówić, żeby wspierać rozwój i budować relacje?
  • Wybrane techniki coachingowe w roli lidera:
  1. o aktywne słuchanie,
  2. o zadawanie pogłębiających pytań,
  3. o model GROW w codziennej pracy z zespołem.

4. Psychologia motywacji – co sprawia, że ludzie chcą podążać za liderem?

  • Co naprawdę motywuje ludzi – przegląd skutecznych mechanizmów motywacyjnych.
  • 4 kluczowe potrzeby psychologiczne pracownika – jak lider może je wspierać?
  • Koncepcje motywacji przydatne w praktyce – Motywacja 3.0 (D. Pink) i inne.
  • Delegowanie zadań jako narzędzie rozwoju, motywacji i budowania odpowiedzialności.

5. Zmiana perspektywy – lider jako projekt własnego rozwoju

  • Diagnoza własnego stylu zarządzania – autorefleksja i informacja zwrotna.
  • Identyfikacja mocnych stron i obszarów do rozwoju jako lider.
  • Planowanie ścieżki rozwoju liderskiego – jak świadomie budować swoją markę jako lidera?
  • Jak nie wrócić do roli „demotywatora” – nawyki wspierające trwałą zmianę.


CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 2 dni (16 godzin szkoleniowych, 1 godzina szkoleniowa = 45 minut)

SYLWETKA TRENERA

Z wykształcenia inżynier, humanista i pedagog. Z pasji: naukowiec i towarzysz człowieka. Posiada podwójną europejską akredytację: Program managera IPMA (International Project Management Association) oraz coacha i mentora EMCC EIA (Mentoring and Coaching). Jest również certyfikowanym moderatorem metody Design Thinking oraz asesorem Assessment Centre & Development Centre. 

Na co dzień kierownik HR Biznes Partner, trener biznesu, mentor i lider projektów. Od ponad 20 lat związana z branżą motoryzacją, gdzie realizuje zadania z obszaru twardego i miękkiego HR na poziomie operacyjnym i strategicznym. Od wielu lat z satysfakcją podejmuje zadania w zakresie: projektowania, wdrażania i ewaluacji a także ciągłego doskonalenia procesów, systemów i narzędzi. Współtworzyła system kwalifikacji operatorów produkcji.

Potrafi rozwijać ludzi i sprawiać, że osiągają sukcesy. Zrealizowała wiele autorskich projektów: lokalnych i międzynarodowych w obszarze doskonalenia umiejętności, standardów pracy w motoryzacji i rozwoju talentów. Jako jedna z pierwszych kobiet w Polsce zbudowała Produkcyjny Obszar Szkoleniowy oraz Wewnętrzną Akademię.

Jako wyraz uznania dla rezultatów swojej pracy, odebrała 5-krotnie tytuł Laureata w konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi organizowanym przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych pod patronatem Ministra Pracy. Dwukrotnie otrzymała Dyplom Programu Edukacji Profesjonalnej PEP HR nadany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.



Szukasz tego szkolenia
w formie zamkniętej?

Szkolenia powiązane